Filtruj produkty

BIBUŁKI / BLETKI OCB

Tak, tak... kto z nas nie palił swoich jointów z bibułek OCB. Jak ja zaczynałem palić a było to doś dawno :) w sklepach dostępne były niemal tylko bibułki OCB...... ale jak się ma moja końcówka lat 90 do roku 1822 kiedy to bracia Bollore otworzyli swoją fabrykę papieru we Francji. Co za paradoks, dzisiaj kiedy pisze nowy opis tej kategorii produktów w naszym sklepie mamy rok 2022 - RÓWNO 200lat od początków firmy OCB :) Co prawda sam bręd OCB powstał w 1918 roku - co nam i tak daje już 104 lata samej bibułki papierosowej :)

Dzisiaj OCB jest najbardziej rozpoznawalną marką bibułek papierosowych na świecie, niemal wszędzie możemy je dostać. W sklepie świat shishy znajdziecie szereg produktów marki OCB, począwszy od krótkich bibułek papierosowych, przez długie, czarne kultowe OCB King Size, kończąć na filterkach i innych akcesoriach dla palaczy.

Marka OCB zawsze dbał o najwyzszą jakoś swoich produktów, dzieki czemu do dziś cały czas wiedzie prym na rynku produktów dla palaczy.

A co tak naprawdę znaczy OCB??? Zastanawialiście się kiedyś? Nieco wam przybliżę, więc OCB to skrót od:

O - od rzeki ODET we Francji, przy której powstała pierwsza fabryka

C - od miejscowości CASCADA gdzie powstała druga fabryka

B - tu chyba nie cieżko się domyśleć, to oczywiście nawisko założycieli BOLLORE

Active filters

Bibułki papierosowe OCB No 8 Zielone, wykonane z lnu i konopi. Opakowanie pochodzi z materiałow przetworzonych, posiada wygodne zamknięcie. Wymiary 69x38mm, w książece 50szt.

Bibułki papierosowe OCB Niebieskie. Wykonane z papieru z lnu i konopi, średniopalące. 
Klej z naturalnej gumy arabskiej. Opakowanie 50szt.

OCB Organic Hemp to 100% organiczne i ekologiczne bibułki wykonane z Konopi!!! Posiadają naturalny niebielony kolor a opakowanie jest biodegradowalne i pochodzi z recyklingu W opakowaniu 32szt

Rewelacyjne bibułki, znanej wszystkim marki OCB.  Wykonane z naturalnego papieru lnianego z dodatkiem gumy arabskiej. W zestawie z filterkami.

Długość 70 mm,

Szerokość 36 mm.

Rewelacyjne bibułki, znanej wszystkim marki OCB.  Wykonane z naturalnego papieru lnianego z dodatkiem gumy arabskiej. Długość 110 mm, szerokość 45 mm. Najpopularniejsze bibułki na rynku!

OCB Organic Hemp to 100% organiczne i ekologiczne bibułki wykonane z Konopi!!! Posiadają naturalny niebielony kolor a opakowanie jest biodegradowalne i pochodzi z recyklingu 

W opakowaniu 32szt - klasyczny rozmiar King Size

Rewelacyjne bibułki, znanej na całym świecie marki OCB - wytworzone z włókien bambusowych.

Bibułki wykonane z długich i trwałych włókien bambusowych, dzięki czemu są mocne i wytrzymałe oraz ultra-cienkie!.

Nie zawierają barwników i innych dodatków. Niebielone, wolnospalające, z ekologicznych upraw.

Podczas palenia bibułka jest praktycznie nie wyczuwalna, a skręcanie to czysta przyjemość.

Włókna bambusa pochodzą w 100% z ekologicznych upraw, uprawianych we Francji.

Długość 110 mm, szerokość 45 mm.

1 opakowanie zawiera 50 sztuk bibułek.

Bibułki OCB Slim - Virgin Paper 32 szt.

Popularna bibułka OCB Virgin Paper w wersji długiej. Równo, wolno palące się bletki, przygasają dzięki czemu można je wielokrotnie odpalać.

Bibułka lidera wśród bibułek. Wykonana z papieru lnianego, naturalna bez chemicznych wybielaczy została utrzymana w naturalnym  jasnobrązowym kolorze. Z dodatkiem naturalnej gumy arabskiej, która jest znana ze swojej niezawodności. Najwyższa jakość gwarantuje pełnię smaku palonego tytoniu. 

Ilość: 32 listki

Długość: 10,9 cm

Szerokość: 4,4 cm

Rewelacyjne bibułki, znanej wszystkim marki OCB.  Wykonane z naturalnego papieru lnianego z dodatkiem gumy arabskiej. W zestawie z filterkami. Długość 110 mm, szerokość 45 mm. Najpopularniejsze bibułki na rynku!

4 Metry klasycznej bletek OCB Slim!! Dzięki czemu możesz kręcić dowolnej długości skręty :)

Ostatnie sztuki w magazynie

Popularna bibułka OCB Virgin Paper w wersji długiej z filterkami. Równo, wolno palące się bletki, przygasają dzięki czemu można je wielokrotnie odpalać.

Bibułka lidera wśród bibułek. Wykonana z papieru lnianego, naturalna bez chemicznych wybielaczy została utrzymana w naturalnym  brązowym kolorze. Najwyższa jakość gwarantuje pełnię smaku palonego tytoniu. 

Popularna bibułka OCB Virgin Paper w wersji dłuuugiej - 4,5 metrowej rolki! Możesz kręcić tak, długie blanty, jak tylko chcesz :)

Równo, wolno palące się bletki, przygasają dzięki czemu można je wielokrotnie odpalać.

Bibułka wykonana z papieru lnianego, naturalna bez chemicznych wybielaczy została utrzymana w naturalnym  brązowym kolorze. Najwyższa jakość gwarantuje pełnię smaku palonego tytoniu. 

Bibułki OCB Organic Hemp Slim + Filterki - wytworzone z papieru konopnego

OCB Organic Hemp to 100% organiczne i ekologiczne bibułki wykonane z Konopi!!! Posiadają naturalny niebielony kolor a opakowanie jest biodegradowalne i pochodzi z recyklingu.                                  

Podczas palenia bibułka jest praktycznie nie wyczuwalna, a skręcanie to czysta przyjemość.                                   

Długość 110 mm, szerokość 45 mm.

1 opakowanie zawiera 32 sztuki bibułek + 32 filterki w rozmiarze King Size 

Popularna bibułka OCB Virgin Paper w wersji długiej z filterkami i wygodną tacką do skręcania.

Równo, wolno palące się bletki, przygasają dzięki czemu można je wielokrotnie odpalać.

Bibułka lidera wśród bibułek. Wykonana z papieru lnianego, naturalna bez chemicznych wybielaczy została utrzymana w naturalnym  brązowym kolorze. Najwyższa jakość gwarantuje pełnię smaku palonego tytoniu. 

W opakowaniu znajdują się 32 sztuki

Popularna bibułka OCB Virgin Brown w wersji Regular. Bibułka lidera wśród bibułek. Wykonana z papieru lnianego, naturalna bez chemicznych wybielaczy została utrzymana w przezroczystym brązowym kolorze. Najwyższa jakość gwarantuje pełnię smaku palonego tytoniu.

Oczekiwanie na dostawę

Rewelacyjne bibułki, znanej na całym świecie marki OCB - wytworzone z włókien bambusowych.

Bibułki wykonane z długich i trwałych włókien bambusowych, dzięki czemu są mocne i wytrzymałe oraz ultra-cienkie!.

Nie zawierają barwników i innych dodatków. Niebielone, wolnospalające, z ekologicznych upraw.

Podczas palenia bibułka jest praktycznie nie wyczuwalna, a skręcanie to czysta przyjemość.

Włókna bambusa pochodzą w 100% z ekologicznych upraw, uprawianych we Francji.

Długość 110 mm, szerokość 45 mm.

1 opakowanie zawiera 32 sztuki bibułek + 32 filterki.

Oczekiwanie na dostawę

OCB to jedna z najbardziej popularnych marek bibułek dostępnych na rynku związanym z konopiami. Początki sięgają lat 1793-1838, kiedy to René Corentin Bolloré oraz jego starszy brat Guillaume Claude Bolloré założyli przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją papieru, tworząc tym samym fundament dla rodzinnej tradycji w dziedzinie papiernictwa. Firma OCB prężnie rozwijała się, stając się liderem w produkcji bibułek na skalę światową, ustalając standardy jakości i grubości produktów.

Obecnie bibułki OCB są dostępne na każdym z 6 kontynentów, zdobywając ogromną popularność na globalnym rynku. Od początku swojej działalności, OCB konsekwentnie stosuje czystą naturalną gumę arabską jako pasek kleju. Guma jest pozyskiwana bezpośrednio z afrykańskich drzew akacji, przede wszystkim gatunków Acacia senegal i Acacia seyal, rosnących w warunkach półpustynnych w Afryce. Jest to synonim najwyższej jakości, który zdobył zaufanie milionów użytkowników na całym świecie.

OCB bletki - szeroka oferta

Premium to zdecydowanie najbardziej popularna seria bibułek OCB, charakteryzująca się kultowym hologramem na opakowaniu, który stał się symbolem ich doskonałej jakości. Są to bletki, na których rozpoznawalność przede wszystkim wpłynęła unikatowa struktura (za sprawą wykorzystania lnianego papieru do ich produkcji). To właśnie ten element gwarantuje produktowi pełną naturalność. Jako klej zastosowana została nieprzetworzona guma arabska. Na opakowaniach bletek OCB można odnaleźć ponad 30 różnych stylów hologramów.

Poza serią Premium, marka OCB prezentuje także bibułki konopne z linii Virgin i Organic. Warto wiedzieć, że papier używany w pierwszej z nich jest ultracienki, co istotnie wpływa na jakość spalania i zapewnia niezakłócone odczucia smakowe. Bibułki są dostępne w różnych rozmiarach. W naszej ofercie znajdziesz zarówno bletki OCB z filtrami, jak i tradycyjne.

Sklep Świat Shishy - nie tylko bletki OCB

Choć kultowe bletki OCB stanowią rewelacyjny wybór to doskonale wiemy, że każdy palacz ma swoje preferencje. To właśnie dlatego nasz starannie dobrany asortyment obejmuje także inne produkty, m.in. bibułki RAW, bibułki G-ROLLZ oraz bibułki MASCOTTE, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Rozważając różnorodne preferencje naszych klientów, włączyliśmy również do oferty bibułki smakowe. Wszystko po to, by każdy mógł wybrać produkt idealnie odpowiadający gustom.

Sklep Świat Shishy jest wynikiem ogromnej pasji, którą pragniemy dzielić z naszymi klientami każdego dnia. Ty także możesz dołączyć do tego grona. Zamów już dziś bibułki OCB z naszej oferty i ciesz się niezapomnianymi doznaniami. Serdecznie zapraszamy!

BIBUŁKI OCB - FAQ

Co to znaczy OCB?

"OCB" to skrót od francuskiego "Odet-Cascadec-Bolloré". Odet to rzeka, przy której powstała pierwsza fabryka. Cascadec to miejscowość, gdzie powstała druga fabryka. Bolloré odnosi się do nazwisk założycieli firmy papierosowej.

Z czego zrobione są bletki OCB?

Bletki zostały stworzone wyłącznie z najlepszej jakości surowców. Są to m.in. wysokiej jakości włókna bambusowe, len oraz konopie.