Trzy Typy Bong - Jakie Wybrać?

ZASTANAWIASZ SIĘ NAD WYBOREM BONGOSA DLA SIEBIĘ ALE NIE WIESZ NA CO SIĘ ZDECYDOWAĆ???

✅ W TAKIM RAZIE TEN PORADNIK JEST WŁAŚNIE DLA CIEBIE ✅

Zacznijmy od początku - Bongo Szklane – co to jest?

Dla wielu wytrawnych palaczy jest to rzecz wręcz oczywista, a pewnie większość zareagowała by na to pytanie śmiechem, ale uważam, że warto wyjaśnić czym jest to „bongo”. Najprościej mówiąc, mamy do czynienie ze szklaną fajką do palenia suszu, w której umieszczamy wodę, w celu przefiltrowania uzyskanego dymu.

Jeśli już formalności mamy za sobą, możemy zagłębić się w temat dalej, czym właściwie różnią się bonga? Czemu można zauważyć tak różne ceny fajek wodnych? Do czego służą szklane elementy wewnątrz? Jak poprawić jakość palenia i robić to świadomie?

Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w dalszej części bloga :)1. BONGO - SZKLANY KLASYK:

Szklane Bongo

Na pierwszy ogień idzie bongo o klasycznej konstrukcji, które prawdopodobnie można spotkać w asortymencie większości palaczy, od początkujących do tych zaawansowanych.

Taka fajka wodna swoją budowę opiera na bańce z wodą, cybuchu i rurze zakończonej „ustnikiem”. Nie posiada praktycznie żadnych dodatkowych modyfikacji, przez co pada jako pierwszy wybór dla osób ceniących prostotę i wygodę. A dlaczego jest to tak wygodne rozwiązanie? Prosta sprawa – bardzo łatwo wyczyścić szkło z zabrudzeń powstałych podczas użytkowania, ponieważ konstrukcja nie zawiera żadnych elementów i zakamarków, w których może zbierać się osad, którego ciężko się pozbyć.

Klasyczne szklane bonga możecie kupić w naszym sklepie w tym miejscu: Bongo Szklane

Warto również dodać, że bongosy często wyposażone są w stopkę, która umieszczona pod „bańką”, stabilizuje i znacznie zmniejsza ryzyko przewrócenia i zwyczajnie zbicia naszej fajki.  Szczególnie ważne do rozważenia podczas wyboru dużych modeli.

Jedną z zalet takich bongosów jest również fakt, że nawet w sytuacji kiedy zbije nam się cybuch, możemy bezproblemowo dokupić brakującą część, gdyż  są one bardzo popularne i zwykle dostępne od ręki w sklepach z akcesoriami dla palaczy.2. BONGO LODOWE:

Bongo Lodowe

W kolejnej kategorii wyróżniliśmy fajki, które na pierwszy rzut oka nie różnią się wiele od poprzednio omawianych, mają podobną konstrukcję, wygląd, a nawet ceny. Co w takim razie wyróżnia bonga tzw. „lodowe”?

 Są one wyposażone w wypustki lub nacięcia, dzięki którym mamy możliwość wypełnienia całej rury lodem, który jednocześnie nie spada na dół do bańki. Takie rozwiązanie pozwala na znaczne schłodzenie dymu, co przekłada się na przyjemniejsze palenie, a uzyskana chmurka nie drapie tak mocno w gardło.  Jest to z pewnością świetny patent, który zaskoczy znajomych na imprezie, ale też wspaniale sprawdzi się podczas kameralnego palenia.

UWAGA! Ciekawostka dla osób, które lubią eksperymentować – zamiast lodu można użyć zamrożonych owoców! Delikatny chłodek zostanie zapewniony, a dodatkowo można cieszyć się fantastycznym aromatem owoców podczas palenia ;)3. BONGO Z DYFUZORAMI:

Bongo z Dyfuzorem

A na koniec, to co najlepsze i najciekawsze – fajki z filtracją!  Ta grupa bongosów, w odróżnieniu od wyżej wymienionych, różni się konstrukcją, a także pewnymi właściwościami… ale moment, może zacznijmy od tego czym jest ten cały „dyfuzor”.

Dyfuzor to szklany element umieszczony najczęściej w środku bonga lub montowany przy cybuchu, który ma za zadanie solidnie przefiltrować nasz dymek. Występują różne typy dyfuzorów, a wyróżniamy je ze względu na kształt, do tych najbardziej popularnych należą: spiralne, bębnowe, typu „rewolwer” i „plaster miodu”. Filtracja wyraźnie poprawia jakość palenia, sprawia, że chmurka jest delikatna. Dym nie drapie nas w gardło tak jak podczas korzystania z klasycznego bonga.

A TAK WYGLĄDAJĄ DYFUZORY Z BLISKA:

Dyfuzor w Bongu

Dyfuzor w Bongu

Nie wypada również pominąć faktu, że bonga z dyfuzorami są najczęściej wykonane z grubego szkła, dodatkowo posiadają różne modyfikacje, jak np. wypustki na lód, wersje z grubą stopką, wyciągany, „krótki” cybuch, czy nawet diody led na pilota! (link). Biorąc pod uwagę te udoskonalenia, a co za tym idzie – większe koszty produkcji, mamy odpowiedź dlaczego ich ceny są wyższe niż klasyczne szkła. Należy pamiętać również o regularnym i dokładnym czyszczeniu takich fajek, ponieważ ze szklanych elementów filtracji ciężej usunąć osad, a jak wiadomo, najlepiej palić z czyściutkiego bongosa J

Zamykając już temat szkieł z tej kategorii wypadałoby wymienić ich czołowych producentów, a na tej liście z pewnością znajdziemy takie marki jak Grace Glass, Heisenberg i Weed Star, a wartym uwagi  są też Playbong i High Fly. Oczywiście nie należy wykluczać innych firm, bo i wśród mniej znanych brandów znajdą się świetnie wykonane perełki. Wszystkie Bonga z Dyfuzorami możecie kupić w naszym sklepie tutaj: Bongo z Dyfuzorem

Reasumując, jeżeli ktoś szuka bongosa, który wytwarza delikatne chmury (oczywiście nie mówimy o efekcie, a jedynie formie przyjęcia dymu ;), a dodatkowo posiada solidną konstrukcję i fantastyczną jakość wykonania,  zdecydowanie powinien zainteresować się tematem fajek wodnych z dyfuzorami! (link). Ogromna ilość dostępnych modeli z pewnością zadowoli nawet najbardziej wybrednych palaczy.

A jeżeli chcecie to zawsze możecie rozbudować swojego bongosa o Dyfuzor do Bonga

Tym sposobem kończymy naszą podstawową klasyfikację bongosów. Z tego miejsca zapraszam też do śledzenia naszych poczynań zarówno na blogu, kanale na YT i do odwiedzenia Instagrama czy Facebooka. (linki) Z czasem będzie pojawiać się tam więcej materiałów o około-konopnej tematyce.

✅ ŻYCZYMY UDANEGO WYBORU :)

.