Jakie Wegielki do Shishy Wybrać?

Czym różnią się od siebie węgielki do shishy, które będą najlepsze do mojej fajki wodnej? W tym artykule znajdziesz wszystko co powinieneś wiedzieć o węgielkach do shishy.

Przydatna garść informacji :)

Czym sam Węgielki do sziszy?

Węgielki do Shishy najprościej można porównać do węgla od grilla. Jest to pewna forma węgla drzewnego często wykonywana z łupin Kokosa. Tak samo jak w przypadku węgielków do grilla  musimy jakoś ten węgiel rozpalić. Stąd właśnie bierze się podział na dwa typy węgielków:

- Węgielki Samorozpalające (z rozpałką)

- Węgielki Naturalne

1. Węgielki Samorozpalające, 

wegielki-do-shishy-samorozpalajace-40mm-

Węgielki samorozpalające,  jak sama nazwa wskazuje posiadają w sobie dodatkowo rozpałkę. Dzięki tej rozpałce możemy szybko i wygodnie taki Węgiel rozpalić. Wystarczy zapalić go zapalniczka, gdyż ma on w sobie paliwko które się samo wypali wyiskrzy i po około minucie takich Węgierek jak już będzie cały czerwony jest gotowy do użytku. Właśnie Wygoda jest największa zaletą tych Węgielków ponieważ łatwo i szybko taki Węgielek przygotujemy do palenia niestety coś za coś. Minusem takich Węgielków jest właśnie ta rozpałka. Ponieważ, podczas rozpalania wydziela niechciane nieprzyjemne zapachy mówiąc wprost "śmierdzą" jest to głównie podczas rozpalania ale niestety również w trakcie palenia te zapachy też się dają nam we znaki I psują smak palonej melasy. Kolejnym minusem takiej Węgielków jest to że generują dosyć mało ciepła w przeciwieństwie do Węgielków naturalnych które tego ciepła dają o wiele więcej, a jak wiadomo żeby shisha dobrze się paliła musi być odpowiednio dobrana temperatura. Jeżeli palimy melasy, które wymagają wysoką temperaturę np. typu mokre tytonie, kamyczki bądź żele wysoka temperatura z Węgielków jest konieczna, a takie węgielki samorozpalające niestety dają niższą temperaturę.

Wszystkie samorozpalające węgielki do shishy znajdziecie w naszym sklepie TUTAJ

2. Węgielki naturalne

Węgielki Naturalne zwane też często kokosowe od łupin kokosa, z których się je najczęściej wytwarza, są o wiele lepszej jakości od węgielków samorozpalających. Zdecydowanie rekomendujemy ten typ Węgielków jeżeli oczywiście mamy jak te węgielki rozpalić. Naturalne węgielki nie wydzielają żadnych niechcianych zapachów dzięki czemu nie psują nam smaku tytoniu. Ich kolejnym plusem jest fakt, że wytwarzają dużo ciepła oraz palą się o wiele dłużej od węgielków samorozpalających, nawet do 1,5h. Oczywiście zdarzają się też naturalne węgielki gorszej jakości, ale wszystkie oferowane w naszym sklepie są sprawdzone i bardzo dobrze się na nich pali. Aby rozpalić taki Węgiel najprościej użyć kuchenki gazowej bądź elektrycznej jeżeli taką posiadamy. Jeżeli nie posiadacie kuchenki możecie ją nabyć u nas w sklepie. Taką mała Elektryczna Rozpalarka za niecałe 50 zł która w bardzo szybki i Wygodny sposób rozpali wam Węgielki. Można do rozpalenia użyć również palników ale zdecydowanie wygodniejsza formą są elektryczne rozpalarki.

Naturalne węgielki do shishy palą się około półtora godziny czyli miej więcej tyle czasu ile potrzeba na wypalenie średniej wielkości cybucha z tytoniem :)

Wszystkie naturalne węgielki do shishy znajdziecie w naszym sklepie TUTAJ

Ja osobiście palę na Węgielkach marki AMY SHISHA lub jak używam Kominka typu Kalou Lotus to stosuje wtedy węgielki TOM COCO Three Block które są specjalnie ukształtowane, tak aby trzy sztuki miesciły się idealnie w kominku. Także zdecydowanie polecamy węgielki naturalne.

PODSUMOWANIE:

WĘGIELKI SAMOROZPALAJĄCE:

Plusy:

+ Szybko i wygodnie się rozpalają

Minusy:

- Wydzielają niechciane zapachy psując smak palonej melasy

- Krótko się palą

- Dają mało ciepła

WĘGIELKI NATURALNE (KOKOSOWE)

Plusy:

- Dają dużo ciepła

- Długo się palą, nawet do 1,5h

- Nie wydzielają niechcianych zapachów (choć zdarzają się czasem tez gorszej jakości)

Minusy:

- Trudniej rozpalić, chyba że posiadamy kuchenkę gazową/elektryczna lub dobry palnik

Reasumując: Jeżeli nie mamy jak rozpalić węgielków (jakaś impreza, plener, wyjazd) wtedy samorozpalające węgielki będą dobrym rozwiązaniem, w pozostałych sytuacjach TYLKO NATURALNE :)

Życzymy Duuuuuuuużżżżżżyyyyyyych Buuuuuuchów :)