Jaki Cybuch do Shishy Wybrać??? - Trzy Typy Cybuchów

Cybuch w shishy to obok samej fajki wodne, oraz melasy kluczowy element, który decyduje o jakości przygotowanej fajki wodnej. Rodzaj Cybucha wpływa na długość palenia, odczuwalny smak melasy oraz wielkość naszych chmuuuuuur.

W zależności od tego jaki rodzaj melasy palimy powinniśmy dobrać do niej odpowiedni cybuch. Na innym cybuchu palimy tytonie, na innym, żele a jeszcze na innym możemy zapalić kamyczki.

Na rynku mamy dostępne setki rodzajów, modeli i wzorów cybuchów. Dzisiaj skupimy się na 3 podstawowych typach cybuchów abyście wiedzieli czym się od siebie różnią i jakie są ich plusy i minusy.

A więc zaczynajmy:

 PODSTAWOWE TYPY CYBUCHÓW DO SHISHY:

✅ 1. CYBUCH DO SHISHY KLASYCZNY TYPU MASTA

✅ 2. CYBUCH DO SHISHY TYPU VORTEX

✅ 3. CYBUCH DO SHISHY TYPU FUNNEL

.

1. CYBUCH DO SHISHY MASTA I UPG:

CYBUCH DO SHISHY MASTA

Klasyczna forma cybucha do shishy zwana najczęściej MASTA (cybuch Turecki) charakteryzuje sie tym że posiada, na nieco wklęsłym lub płaskim (zależy od rodzaju) dnia kilka otworów. Z reguły 4-5 otworów w dnie. Wykonaywane są najcześciej z gliny, lub niceo wytrzymalszych mieszanek gliny z kamionką czy krzemionką. Pojawiaja się również na rynku cybuchy szklane lub tez nawet silikonowe.

Najwiekszą zaleta takiego cybucha jest jego powierzchnia, ponieważ dzieki otworom w dnie cybucha, posiadamy jakego całą powierzchnie do dyspozycji, tym samym możemy swobodnie, wedle naszych preferencji ukłdać tytoń, czy to warstwami, czy przemiszeany, czy ubijany na ściankach. Wedle naszego doświadczenia i umiejetności, możemy nabić cybcuh tak jak mamy na to ochotę.

Cybuch typy masta sprawdzi się przede wszystkim w przypadku paleniu klasycznych tytoniów. W momęcie kiedy tytoń będzie mocno skąpany w płynnej melasie lub jak będziemy chcieli palić kamyczki, albo żel, wtedy niestety cześc płynnej melasy może na spływać w doł przez otwory w dnie cybucha. Warto w tym momecie zastanowić sie użyciem cybucha typu Vortex lub funnel.

2. CYBUCH DO SHISHY VORTEX

CYBUCH DO SHISHY VORTEX

Cybuch do shishy typu vortex został stworzony z myslą o paleniu "mokrych" tytoniu, kamyczków lub żeli.

Melasa którą zalane są powyzsze produkty będzie wyciekała w przypadku klasycznego cybucha, dlatego cybcuh vortex posiad po środku specjalny stożek. Dziurki zostały umiejscowione w górnej czesci stożka, dzierki czemu melasa zbierająca się w dolnej cześci cybcuha nie będzie nam uciekał przez otwory w dnie. W efekcie shisha będzie się dłużej palić, smak będzie intensywniejszy asama fajka wodna nie pobrudzi sie tak szybko. Minus cybucha typu vortex jest taki że jest mniej pojemny niż cybcuh typu masta i nie mamy już takiej swobody w układaniu tytoniu. Często również cybuhcy typu Vortex są niedopracowane, dziurki są zbyt nisko i cześć melasy jednak przez nie wycieka. Dlatego z czasem powstały cybuchy typu Funnel.

3. CYBUCHY DO SHISHY FUNNEL

CYBUCH DO SHISHY FUNNEL

Cybuch do shishy typu Funnel z naszego doświadczenia jest o wiele lepszym rozwiązaniem niź cybuch vortex, ponieważ z niego już nic nam nie wycieknie :)

Cybuch typu funnel charakteryzuje się 1 dużym otworem po środku, który jest oddzielony od komory na tytoń. Nic nie przelatuje do środka, melasa nie scieka a dzięki dużemu otworow łatwo się ciągnie i możemy uzyskac na prawdę wielkie chmuuuuury dymu. Minus taki jak w przypadku Vortexa - mniejsza powierzchnia do dyspozycji. Nie mniej jednak sprawdzi się on bardzo dobrze zarówno w paleniu klasycznych tytonióqw jaki i żeli oraz kamienni.

.

 PODSUMOWUJĄC

.

✅ - DO PALENIA KLASYCZNYCH TYTONIÓW - POLECAMY CYBUCHY TYPU MASTA. NA TYM CYBUCHY RÓWNIEŻ MOZEMY ZAPALIĆ ŻEL ICE FRUTZ. SZCZEGÓLNIE JAK ROBIMY FAJNĄ MIESZANKĘ ŻELU Z TYTONIEM.

✅ - DO PALENIA KAMYCZKÓW, BARDZO MOKRYCH TYTONIÓW I ŻELI - POLECAMY CYBUCHY TYPU VORTEX LUB FUNNEL Z WIEKSZYM NASTAWIENIEM NA CYBUCHY FUNNEL.ŻYCZYMY DUŻYCH BUUUUUUUUCHUUUUUUW :) :) :)