Jaką Shishe wybrać na początek?

Wielu z nas zadawało sobie lub nadal zadaje to pytanie. Jaka shisha będzie dla mnie najodpowiedniejsza? Na co zwracać uwagę podczas zakupy. Czy drogie shishe są lepsze?

Aby podjąć odpowiednia decyzję dotycząca wyboru shishy, musimy na samym początku zastanowić się i odpowiedzieć sobie na kilka pytań, mianowicie:

  • Jak często będziemy palić z shishy?
  • Czy będzie to shisha do użytku domowego czy będzie zabierana na imprezy?
  • Ile pieniędzy chcemy przeznaczyć na zakup shishy?

Jak już odpowiemy sobie na te pytania będziemy w stanie bliżej określić jakiej shishy poszukujemy. Aby ułatwić Wam ten wybór podzieliliśmy dostępne fajki wodne na kategorie cenowe. W każdej grupie cenowej po krótce przybliżamy wady i zalety danych fajek i na co zwracać uwagę. Zatem zaczynajmy :)

1. Podstawowe shishe do przysłowiowej "Stówki"

P50-248.jpg

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z shishą i chcesz sprawdzić czy jest to coś dla Ciebie, lub ma być to niedrogi prezent dla kogoś bliskiego, możemy postawić nasz wybór na podstawowe (niemarkowe) fajeczki fajeczki o wysokości około 30-40cm. Wraz z melasą do shishy oraz węgielkami powinniśmy zamknąć się w granicach przysłowiowej "stówki".

Taka shisha do pierwszych testów oraz sporadycznych rozpaleń na imprezach lub jako powinna nam wystarczyć. Jednakże nie oczekujmy od takiej shishy niej zbyt wiele… Wykonane są z cienkiej blaszki, która może z czasem zardzewieć, gdyż nie jest to żadna stal nierdzewna. Dzban łączony jest na zwykłej uszczelce, które często nie należą do najlepiej spasowanych, węże są cienkie i z mały przelotem, przez co ciężko otrzymać duże Buuuuchy. Mała ilość dymu spowodowana jest również w takich shishach wąskimi kanałami przelotowymi. Jednym słowem takie shishe pozostawiają wiele do zyczenia i nie łódźmy się, że kupimy coś porzadnego za stówkę. Nie mniej jednak, jeżeli chcemy się zapoznać z  shisha, spróbowac jak to smakuje i jaki jest klimat i nie chcemy wydawać dużo pieniędzy, bo nie wiemy czy będziemy z niej często korzystać, to na poczatek można zacząć od takiego "klasyka" w celach imprezowo testowych będzie ok ;)

Klasyczne shishe znajdziecie TUTAJ

2. Shishe do 2-STÓWEK

Jeżeli shisha nie ma być jednak tylko jednorazowym prezentem to zdecydowanie rekomendujemy dołożyć kilka złoty i zastanowić się nad zakupem shishy marki Aladin z serii ROY.

Seria Aladin ROY (dawniej EVOLUTION lub ORIGINS) to idealny wybór za kwotę +/- 160zł gdzie nawet z małymi węgielkami i niedrogą melasą jesteśmy się w stanie zamknąć w budżecie 200zł. Kupując takiego "Aladinka" otrzymujemy shishe, która przede wszystkim nie będzie nam rdzewiał, jest to co prawda cienka blaszka ale NIERDZEWNA co jest dużym plusem. Shisha jest również skręcana na gwint, dzięki czemu w przeciwieństwie do tańszych konkurentów jest stabilna i szczelna. Wyposażona jest również w dośc dobre węże z drewnianymi rączkami. Firma Aladin poprawiła również grubość szkła w modelach ROY, dzięki czemu dzbany są wytrzymalsze w stosunku to poprzednich wersji.

Także jeżeli szukamy shishy do 200zł to bardzo dobrym wyborem jest Aladin z serii ROY - za niewielkie pieniądze otrzymujemy już dość dobrą shishe z materiałów nierdzewnych, z której idzie już popalić a jak będziemy o nią dbać to posłuży na długi czas :)

Klasyczne Shishe Aladin z serii ROY znajdziecie TUTAJ

3. Shisha 200-300zł

Od około 200zł zaczynają się powoli na prawdę dobre shishe. Są to fajki, których dzbany wykonane są już z grubego szkła, dzięki czemu są stabilne i dość odporne na stłuczenia. Części korpusu wykonane są ze stali nierdzewnej lub elementów aluminiowych. Węże w shishy są już oczywiście silikonowe z aluminiowymi ustnikami (są to zdecydowanie najpraktyczniejsze węże) Łączenia dzbana z korpusem mamy w formie gwintu lub często systemów CLICK. Cybuchy w takich shisha są już też dość dobrej jakości, często wyposażone w sitko i kominek na węgiel. Zdarzają się tez dodatkowe udogodnienia np. dyfuzory w rurkach zanurzeniowych, montowanie węży bez uszczelek czy innowacyjne systemy odpowietrzania często spotykane w marce Kaya Shisha.

Godne polecenia shishe w tej cenie to właśnie KAYA SHISHA począwszy od kultowych modeli PN/SPN 480 oraz wszystkie fajki z serii ELOX, których do 300zł znajdziemy na prawdę wiele :)

Kolejne dobre shishe w tej cenie to cała seria ALADIN ALUX  bardzo dobre modele w granicach 250zł

Warto też zwrócić uwagę na markę AMY SHISHAsą nieco droższe, ale do 300zł też coś znajdziemy :)

4. Shisha od 300zł do ∞

Powyżej 300zł wychodzimy już na szerokie oceany dostępnych fajek wodnych. Większość fajek czołowych producentów przy tym progu cenowym spełnia ju najwyższe standardy o których wspominaliśmy powyżej. Poza wszystkimi praktycznymi rozwiązaniami, takie shishe wykonane są jeszcze z lepszych materiałów np. kwasoodporna stal nierdzewna w serii SS od AMY czy MVP od Aladina. Dzbany są grube, wykonywane ze specjalnego szkła np. borokrzemowego. Można się również spotkać z dzbanami świecącymi w ciemności lub posiadającymi efekt Rainbow. Często droższe shishe wykańczane są też nietypowymi materiałami np. włóknem węglowych lub drewnem. W drewnianych fajkach, króluje na światowych rynkach polski producent WOOKAH SHISHA. Kupując droższą shishe, sprawdzonego producenta nie powinniście zawieść się jakością, shishe są na prawdę porzadne i funkcjonalne, a Wasz wybór ogranicza już tylko budżet :)

PODSUMOWANIE

- Jeżeli chcemy kupić shishe do 100zł to nie oczekujmy cudów. z takije shishy idzie palić ale buuuchy nie będą zbyt wielkie i na długo nie posłuży...

- Warto trochę dołożyć i kupić chociażby Aladina z serii ROY za około 160zł, który jest już nierdzewny, skręcany na gwint i pali się całkiem przyzwoicie.

- Od 200zł mamy już dobre shishe - stal nierdzewna lub aluminium, silikonowe węże i dużo innch dobrych rozwiązań. Godne uwagi są Aladin ALUX (wszystkie modele) Kaya PN/SPN480 lub Kaya ELOX, również możemy w tej cenie dostać AMY Shisha

- Od 300zł w górę już powinniśmy być w pełni usatysfakcjonowani. Jeżeli miałbym coś zarekomendować to: Aladin seria MVP, AMY seria SS, Kaya INOX i niektóre modele ELOX 630/635, Wookah Shisha.

OSOBIŚCIE PALIMY Z ALADIN MVP ROCKET  I JESTEŚMY BARDZO ZADOWOLENI